Zapraszamy do obejrzenia filmu szkoleniowego, który znajduje się w zakładce:"Multimedia"


 

To bardzo ciężka praca,

Zbiór truskawek to bardzo ciężka praca. Pomyśl zatem czy jest to zającie dla Ciebie. Zbiór zaczynamy codziennie ok. 4:15 rano, o godzinie 4:00 wyjeżdżamy na pole.Wtedy od razu ruszamy do pracy. Gdy zaczynamy jest jeszcze ciemno, mokro i zimno. Pracujemy 7 dni w tygodniu, niezależnie od pogody. Słońce czy deszcz, nie ma mowy o wolnych dniach, każda nieuzasadniona nieobecność podlega dopłacie do kampingu w wysokości 15 Euro!!!

Każdego dnia pracujemy do końca, czyli do godziny 16:00, lecz w czasie pełni sezonu mogą zdarzyć się dni dłuższe. Ewentualna choroba musi być zgłoszona u Pani Kampingowej.


Wszyscy nasi pracownicy są ubezpieczeni na czas pobytu. W razie potrzeby udzielana jest pomoc lekarska.


Gospodarowanie czasem pracy,

Przeważnie pracują Państwo w systemie akordowym i dlatego tak ważne jest odpowiednie wykorzystanie czasu pracy. Nie warto marnować go na niepotrzebne przerwy. Pauzę śniadaniową określacie sobie sami. Pamiętajmy jednak, że rano zbiera się najszybciej, są Państwo wypoczęci i jest chłodno. Radzimy więc wykorzystać ten czas i jak najwięcej zbierać.

Każdy musi zebrać odpowiednią ilość kilogramów na godzinę. Osoby, które tych norm nie wypracują, będą niestety odsyłane do domu. Robimy to po to aby każdy w naszej firmie był w pełni zadowolony z zarobków jakie Wam oferujemy.

zbyszek tomek

Zbieramy każdy dobry owoc,

Każdy dobry owoc zbieramy delikatnie i odkładamy do szalki. Zbieramy też truskawki klasy II, te trafiają do wiaderek. Ważne jest aby swoją rajkę zebrać do samego końca. W każdej grupie są Kierownicy i Brygadziści. Ich zadaniem jest zarządzanie pracą grupy. Pilnują oni też jakości pracy. Ich obowiązkiem jest uprzejme traktowanie wszystkich zbieraczy. Pamiętajmy jednak że im też należy się szacunek.


Na polu znajduje się świeża, sucha słoma. Jest to bardzo wygodne ponieważ jest czysto. Aby uniknąć ryzyka pożaru na terenie całej plantacji obowiązuje zakaz palenia papierosów!!!


Około godziny 12:00 na pole dowożony jest gorący obiad. Jadamy go wspólnie w specjalnym namiocie. Można tam godnie odpocząć w miejscu osłniętym od słońca czy deszczu. Takie rozwiązanie oszczędza Państwa czas.

obiad obiad2

Przygotowanie do pracy to podstawa,

Podkreślamy raz jeszcze, będziecie Państwo pracować na zewnątrz. Często pada deszcz i równie często panuje upał. Musimy być przygotowani na każde warunki. Zabieramy zarówno lekkie i przewiewne ubrania jak też grube i ciepłe. Koniecznie zabieramy kilka kompletów ubrań na zmianę. Czapkę lub kapelusz przeciwsłoneczny oraz koniecznie krem z filtrem UV. W sezonie 2015 nie organizujemy dla Państwa kaloszy, prosimy zatem, zaopatrzyć się w nie we własnym zakresie.

Ubranie przeciwdeszczowe zapewnia firma Karls. Musimy je pobrać obowiązkowo podczas meldunku. Komplet ten zawiera: kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe. Są one jednak drogie, dlatego też będą one wypożyczane Państwu w cenie 10€/sezon. Każdy komplet będzie podpisany Waszym numerem, dlatego nie będzie problemu z jego oddaniem na koniec. Każdą sztukę sztormiaków należy obowiązkowo oddać.